Наградиха най-добрите състезатели в спортните игри на ЮЗУ „Неофит Рилски“

Снимки: ЮЗУ

В Югозападния университет „Неофит Рилски“ се проведоха вътрешноуниверситетските спортни игри, организирани от Студентския съвет.

В рамките на два дни студенти и докторанти от различни специалности мериха сили в състезания по баскетбол-стрийтбол 3x3 и лекоатлетически крос.

Най-бърз с време 05:26 минути в лекоатлетическия крос при мъжете бе второкурсникът в специалност „Спорт“ Иво Балабанов, който тази година стана и шампион на България на 1500 м в зала.

Втори финишира лекоатлетът Николай Първанов – докторант в катедра „Теория и методика на физическото възпитание“, а трети се нареди Венелин Иванов, студент в специалност „Физическо възпитание и спорт“. Победителите бяха наградени от проф. д-р Атанас Георгиев – председател на Българската федерация по спортно ориентиране.

При жените най-бърза бе състезателката по ориентиране и лека атлетика Лилиана Гоцева – докторант в катедра „Теория и методика на физическото възпитание“.

Втора финишира съотборничката й Радост Василева, студентка в специалност „Физическо възпитание и спорт“. Третото място на почетната стълбичка зае второкурсничката от специалност „Предучилищна и начална училищна педагогика“ Валентина Тасева.

Наградите на най-бързите в лекоатлетическия крос връчи председателят на Студентския съвет Али Мисанков.

При състезанието по баскетбол-стрийтбол 3x3 първо място спечели отборът „Беркбол“ с капитан Златин Найденов, второто място зае отборът „Хоукс“ с капитан Анна Станинска. Третото място бе за „Лейкърс“ с капитан Иван Лесов. Капитаните на трите отбора бяха наградени от заместник-председателя на Студентския съвет Емил Терзиев.

Най-добрите участници във вътрешноунивесритетските спортни игри получиха предметни и парични награди, осигурени от Студентския съвет към ЮЗУ „Неофит Рилски“.