Над 700 плувци на състезание в Сандански

Снимки: Община Сандански

Град Сандански бе домакин на II Турнир по плуване „Спартак

670 картотекирани състезатели от 35 български клуба, 2 македонски и един от Косово, разпределени в 5 възрастови групи взеха участие във II Турнир по плуване „Спартак“, осъществен с подкрепата на Община Сандански, Ротари клуб и фирма „Гопет Транс“.

С извънредните серии от родени 2009г., броят на плувците надхвърли 700. Плувният турнир, който е най-многобройният до сега, бе открит от кмета на община Сандански Кирил Котев, а приветствие към спортистите и домакините отправи зам. –министърът на икономиката Александър Манолев, който бе гост на състезанието.

Първо място завоюваха ПК “Спринт“ – Пловдив, втори станаха ПК “Пирин“ Благоевград, а трети – ЖПК „Младост 91“ - Пловдив. На 6-о място с 20 медала – ПК “Сандански“ - Йордан Янчев 2 златни и 1 бронзов, Николай Шапков - златен, сребърен и бронзов, Радостин Кръстев – златен и бронзов, Мария Митова златен и 2 сребърни, Атанас Аврамов - 3 сребърни, Мартин Митов - 2 сребърни и бронзов, Елиза Пъхнева - сребърен и бронзов, щафета 4х50 м смесена мъже – първо място.

ПК “Вихрен“ спечелиха 5 медала – Венцислав Айдарски - златен и сребърен, Васил Тушев - сребърен и бронзов, Любомир Алексиев - бронзов. Отличната организация и спортният дух на състезателите, независимо от класирането и изразените спортсменски взаимоотношения между състезатели от различните клубове, превърна турнира в голям спортен празник.

Бяха осигурени и парични награди за най-добрите състезатели по точковата система на ФИНА в група Е /мъже и жени/