Над 150 състезатели от 10 до 85-годишна възраст се включиха в състезанието по ориентиране

Снимки: личен архив

Спортен клуб по ориентиране „Руен – 92“ към туристическо дружество „Осогово“ - Кюстендил, отново бе домакин на откритото състезание по ориентиране. Стартираха над 150 състезатели от 10 до 85-годишна възраст, представители на 20 клуба от страната. Клуб „Руен-92” участва със 17 състезатели.

Състезателното трасе с контролните точки бе подготвено от треньора на клуб „Руен-92” Георги Бургов в лесопарк „Хисарлъка”. Стартът и финалът бяха разположени до Парк хотел „Кюстендил”.

Най-добре се представи клуб „НСА Сивен” /София/ . Многократният отборен победител – клуб „Младост” /Благоевград/ не участва в състезанието. Най-възрастните състезатели бяха Дичо Гогов и Григор Калоянов – на 85 години. Децата до 10 години стартираха със своите родители.

Призът на домакините „Румен Йорданов” бе връчен на победителя при мъже 35 год. – Живко Дучев от клуб „Сърнена гора” /Стара Загора/. За дългогодишен принос в ориентирането бе награден дългогодишният треньор Костадин Симеонов.

Председателят на кюстендилския клуб „Руен-92” Георги Бургов получи приз от Българската федерация по ориентиране за 25-годишнината на клуба. Класирането се извърши, съгласно 22-те възрастови групи. От домакините най-добре се представиха Мартин Христов при мъже 14 г. и Диляна Димитрова при жени 12 г., които заеха втори места.

Всички участници похапнаха от вкусните кюстендилски череши.