Състезатели на КК „Дарис“ с нови успехи

Снимки: личен архив

Състезатели на кюстендилския КК “Дарис” спечелиха 3 медала от Световно първенство по Годжу-рю карате, в Букурещ, Румъния.  Доротея Настева завоюва златния медал в кат. 48 кг., при 16/ 17г. девойки. Цветан Бързашкие с бронзов медал в кат.75кг., при 18/ 20г. младежи. Димитър Димитров също спечели бронз, но при ветераните- 45/ 55 г., +1,70 см.

В шампионата участваха над 1 000 състезатели от 37 държави. България бе представена от 43 състезатели. От КК "Дарис" участваха Доротея Настева, Цветан Бързашки и Димитър Димитров, в дисциплината кумите- инд., с треньор Борислав Иванов.

В периода 22-24 септември в Турция предстои международен турнир по олимпийско карате "Истанбул оупън", който е от веригата “Серия А” и носи точки за класиране на Олимпийските игри за Токио 2020 г. От  КК "Дарис" ще участват Тодор Настев- кадети- 52 кг., Симеон Стойчев- мъже- 75 кг. и Цветан Бързашки- мъже- 84 кг."