Момчетата до 12 години от ВК „Пирин - Балканстрой” - Разлог станаха Шампиони на България

снимки: Община Разлог

Момчетата до 12 години от ВК „Пирин - Балканстрой” Разлог станаха Шампиони на България, а момичетата от клуба в същата възрастова група се класираха на четвърто място. На официален церемония шампионите на България бяха наградени с плакети и купа от Българската волейболна федерация. Кметът на Разлог инж. Красимир Герчев награди с плакети на Община Разлог треньорите на двата отбора и подари на всички деца подаръци за постигнатите успехи.

Волейболният отбор „Пирин – Балканстрой” Разлог стана шампион на Републиканското първенство по волейбол за момчета до 12 години в турнира, провел се в Пазарджик. Разложкият отбор успя да победи всички отбор в група си с 2:0. Единствено Локомотив – Пловдив успя да вземе един гейм на момчетата от Разлог и мачът завърши 2:1.

На полуфинала 12-годишните момчета от „Пирин –Балканстрой” Разлог  се изправиха срещу „Виктория” Пловдив, където отново резултатът бе 2:0. Резултатът бе повторен на финалния мач с „Борино”. Разложките момчетата безапелационно спечелиха златото.

Като изключително резултатни и успешни играчи треньорът на отбора Александър Тумбев отличи Александър Рабаджиев, капитан на отбора, и Георги Розов.

Турнирът при момичетата се проведе в Етрополе. Разложките момичета станаха първи в групата срещу отборите на Асеновград, Хебър – Пазарджик и Павликени. На полуфинала най-младите надежди на женския волейбол загубиха от Кюстендил. След  тази драматична загуба гардът на момичетата падна. Въпреки всичко те завоюваха 4-тото място на Републиканското състезание по волейбол за момичета до 12 години.  „Доволен съм от представянето, което направиха”, коментира треньорът Иван Дурев.