Младите спортисти на Дупница с две титли на Спортния фестивал в Австрия

Три отбора от Дупница взеха участие в Световния спортен фестивал във Виена. Баскетболен тим (момичета до 14 г), бейзболен (момчета до 15 г) и волейболен (момичета до 13 г) се включиха в състезанието, което събра общо 2500 участници от 27 държави.

Младите спортисти от Дупница бяха ръководени от Петър Арбов, Симеонка Симеонова и Иван Пасков и отново се представиха на високо ниво. За трети пореден път отборът по бейзбол спечели златен медал от фестивала, а за втора поредна година и тимът по баскетбол заслужи първото място.

Волейболният отбор, който е сформиран само от ученици от ОУ "Евлоги Георгиев", участва за първи път на Спортния фестивал, но се представи достойно, заемайки 6-ото място в крайното класиране.

За първи път на форума имаше и представители на Канада, Албания и Киргизстан.