Младежите ни останаха без медали от европейското по волейбол

Националният отбор по волейбол на България за юноши старша възраст инкасира първата си загуба на Европейското първенство за младежи, която обаче може да се окаже фатална за участието им в полуфиналите на шампионата.

За да си осигурят място в борбата за медалите, трикольорите трябваше да спечелят поне два гейма в последния си мач от Група II – срещу Испания, но за съжаление противникът се оказа прекалено силен и взе мача с 3:0.

В същото време прекият съперник на лъвчетата за второто място в групата Турция победи Гърция с 3:1 гейма и се класира за финалната четворка, която ще разпредели медалите на първенството.

За момчетата на Мирослав Живков, които останаха трети в групата остава битката за 5- то място в Гдиня, Полша.