Мирослав Петров с хеттрик срещу „Левски”

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

„Велбъжд” - „Левски” /Елин Пелин/ 3:0

Убедителна победа постигнаха футболистите на „Велбъжд” в събота на стадион „Осогово”. В мач от 36-тия кръг от първенството на Югозападната „В” група те надиграха с 3:0 тима на „Левски” /Елин Пелин/. Срещата пропуснаха Жорж Георгиев, заради наказание и Велизар Мирчев, Бисер Методиев, Йордан Йовчев и Адриян Бачовски, които са с контузии.

Двубоят започна с натиск на домакините, който даде резултат в 12-та минута. При една от атаките Георги Желев изведе Мирослав Петров, който технично преодоля вратаря на гостите и прати топката във врата за 1:0. Само пет минути по-късно тимът на „Левски” имаше възможност да изравни, но удара на Васил Драганов нацели напречната греда. До края на първото полувреме, кюстендилските футболисти създадоха по-опасните положения, но до нов гол не се стигна.

Второто полувреме започна с пропуски на Кирил Вълов и Георги Желев, но тоталното превъзходство на играчите на Юлиян Кръстев се изрази във втори гол на Мирослав Петров, който вкара с далечен удар в 62-та минута – 2:0. След заучено положение от статично изпълнение в 87-та мин. отново Петров вкара третия си гол в мача – 3:0.

Гостите, които са в дъното на класирането освен гредата, имаха само още два удара  към вратата на „Велбъжд”.
Състав: Кирил Кирилов, Иво Велинов /75-Любиша Манолчов/, Николай Наков, Александър Георгиев, Николай Иванов, Кирил Мицов, Кирил Вълов, Георги Желев, Атанас Пенков /50-Виктор Анастасов/, Иво Стойнев /65-Александър Александров/, Мирослав Петров.

В отложен мач от 25 кръг /01.04./ „Велбъжд” гостува на „Витоша” /Бистрица/ в сряда /23.05./. В следващия 37-ми кръг в неделя /27.05./ кюстендилци почиват.

Последният мач от първенството е на 02.06. /събота/ от 18.00 ч. на ст. „Осогово” с „Места” /Хаджидимово/.