Веселин Димитров и Велизар Колешански със сребърни медали от "Хърватска Опън"

Снимки: личен архив

Пет състезатели на КК "Шурикен" бяха част от националния отбор по Олимпийско карате на силния международен турнир по карате "Хърватска  Опън" в град Риека, провел се на 29. и 30. септември.

В турнира участваха над 1700 състезатели от 25 държави - възрастите кадети, джуниори,  мъже и жени.

Българският отбор завърши на 2-ро място в крайното класиране с 5 златни, 3 сребърни и 1 бронзов медал.

Веселин Димитров и Велизар Колешански взеха сребърни медали в дисциплината отборно мъже.

При кадетите - 57кг.   Янислав Миленков направи своя дебют записа 2 победи с 6-5 над Франция и 3-1 над Хърватска,  но загуби след тежка битка мача за бронзовия медал  7-4 от Словакия.

Виктория Венкова записа в категория кадети +54кг.   3 победи над Словакия 5-0, Австрия 2-1  и Унгария 1-0, но на 1/4 финал загуби от бронзовата медалистка от последното световно за кадети с 2-0.

Андрей Тодоров игра добре, но малко късмет го лиши да продължи във 2 кръг.

"Много съм доволен от представянето на всички на 6. октомври ни предстои турнир в Белград“ каза Веселин Димитров - треньор на КК "Шурикен".