Пирин с равенство 2:2 срещу Струмска слава

Снимки: ОФК "Пирин"

ОФК Пирин Благоевград започна с равенство 2:2 срещу Струмска слава Радомир, серията от контролни срещи, по време на лятната подготовка.

На терена на тренировъчната база в село Рилци домакините започнаха в малко експериментален състав, като Радуканов заложи на футболисти, играли по-рядко през пролетта, и на юноши, които тренират с първия отбор.

Гостите пък влязоха по-добре в мача и логично стигнаха първи до гол. При едно безобидно центриране вратарят Ганев и Божинов не се разбраха и последният си вкара нелеп автогол.

Преди това двойно разиграване между Траянов и Христов завърши с гол на послединя, но той бе отменен поради засада. Иво Стефанов от Струмска слава пък нацели гредата до Ганев.

След почивката Радуканов пусна нови 10 състезатели, което повлия на играта на отбора. В 58- а минута Костов бе близо до гол но не успя в завършващата фаза.

Малко по-късно реферът Ангел Ангелов подмина нарушение срещу футболист на Пирин, а при контраатаката гостите вкараха втори гол. Негов автор бе Стоян Георгиев, а за реплика Румен Сандев получи директен червен картон.

Все пак домакините натиснаха и Костов намали на 1:2, а минута по-късно за нарушение срещу Александър Башлиев съдията даде дузпа, която Дани Малденов превърна в гол. До края на мача Костов начели гредата, след изпълнение на фаул, а Тони Костадинов получи поздравления за 35-ия си рожден ден.

Дебют за Пирин записаха Божидар Васев и Анди Рения. След края на мача Радуканов призна, че не се е получила играта на тима в по-голямата част от мача, но изрази увереност, че по време на лагера в Банско нещата ще се променят.

ПИРИН: Ганев, Божинов, Ничев, Митев, Топузов, Траянов, Бояджиев, Иванов, Рения, Суда, Христов/ Кр. Костов, Сандев, Николов, Попев, Башлиев, Костадинов, Васев, Благов, Младенов, Ст. Костов, Макенджиев/