Мицански печели турнир с Кайзерслаутерн

снимка: bnews.bg, архив

Илиян Мицански и Кайзерслаутерн спечелиха второто издание на приятелския блиц турнир за купата на Заар-Пфалц, с което германският отбор дублира трофея си от миналата година.

Българският нападател попадна сред избраниците на треньора Франко Фода за първия мач за деня, в който съперник беше Хомбург.

След тотално надмощие на Кайзерслаутерн, Мицански имаше възможност да реализира най-чистото положение в мача, но неговият удар с глава в 26-ата минута срещна напречната греда на пазената от Щайгервалд врата.

Впоследствие двата тима завършиха при нулево равенство и "червените дяволи" трябваше да спечелят втория си мач.

В решителната среща Кайзерслаутерн победи с 1:0 Елферсберг, като в състава на "червените дяволи" за този мач беше включен бившият футболист на Черноморец (Бургас) - Енис Хайри. Попадението вкара нападателят Юлиан Дерщроф в 21-ата минута.