Мартин Димитров с 2 републикански титли в бяганията

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Кюстендилският лекоатлет Мартин Димитров стана републикански шампион на 200 и 400 метра в зала. Държавното първенство за момчета и момичета до 16 години, юноши и девойки младша възраст се проведе в Добрич. Талантливият състезател спечели финала на 200 метра с време 24,27 сек.

Възпитаникът на дългогодишния треньор Владимир Табаков отново бе далеч пред конкурентите си и премина 400 метра за 54,84 сек. Вторият в бягането финишира за 58,41 сек.

Друг атлет от клуб „Пауталия” - Викторио Китанов зае 28-мо място в дисциплината трибой в надпревара с 45 състезатели.
При момичетата Десислава Стоилкова е 17-та в спринта на 60 метра, а Александра Бързункова е 15-та на трибой от 57 лекоатлетки.

Юлияна Димитрова се класира за финала на 400 метра при девойките младша възраст. Възпитаничката на треньора Вергил Анастосов остана 4-та, а на скока на височина зае седмо място. Мирослава Мицова е 6-та на 1500 метра и 7-ма на 800 метра, след нея е съотборничката й Снежана Запрева. Мадлен Иванова е 11-та на 400 метра и 17-та на 200 метра. Никол

Стамболийска финишира с 16-то време на 200 метра. Щафетата 4 х 100 м на клуб „Пауталия” при момичетата даде 9-то време в конкуренцията от 14 отбора.

При юношите младша възраст Алекс Сърбински участва в 3 дисциплини и се класира 8-ми на 400 метра, 14-ти на 200 и 20-ти на 60 метра. Божидар Еровски остана 18-ти на 400 метра и завърши с последно време на 800 метра.

През годините младите кюстендилски лекоатлети все по-трудно провеждат пълноценна подготовка. Особено през зимните месеци. Закритата писта на стадион „Осогово” е в окаяно състояние – минусови температури, течове от тавана и накъсани тартанови платна. Надеждата на треньори и състезатели е в предстоящата реконструкция, която се очаква тази година в комплекс „Осогово”.