Марек продължава за купата

снимка: bgvolleyball.com

Силите на Виктория Волей (Пловдив) не стигнаха за втори петгеймов трилър срещу един от фаворитите за титлата в България, Марек Юнион-Ивкони (Дупница) в рамките на само три дни, след като в събота победиха с 3:2, днес в среща от Осминафиналите на Купа България допуснаха поражение с 1:3 (26:28, 25:21, 19:25, 20:25).

Още първият гейм показа, че на момчетата на Найден Найденов съвсем няма да им е лесно срещу Виктория Волей. Гостите имаха добра преднина от 16:13, когато възпитаниците на Петьо Драгиев направиха мини обрат и доведоха резултата до 20:18 в своя полза. Те имаха и две възможности да затворят първата част при 24:23 и 25:24, но не съумяха да го сторят, докато Марек използва втория си шанс.

Домакините изляха гнева си от пропуснатия първи гейм, като доминираха във втория и заслужено го записаха на сметката си. В третата и четвъртата част обаче съставът от Дупница взе инициативата и от рано си осигуряваше успеха в тях. В третия гейм Марек водеше със 17:11 и 20:12, а в четвъртия с 19:14.