Марек претърпя трета загуба в Шампионската лига

снимка: BGvolleyball.com

Отборът на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) загуби като домакин от испанския КАИ (Теруел) с 0:3 (21:25, 23:25, 23:25) в мач от четвъртия кръг в предварителна група В на Шампионската лига, игран пред едва около 300 зрители в Арена Самоков.

Така волейболистите от Дупница реализираха трета загуба в груповата фаза на най-престижния европейски турнир.

След победата на КАИ двата съперника си размениха местата във временното класиране. Дупничани са на последното четвърто място с 2 точки, след 1 победа и 3 загуби и само с теоретични шансове за 3-та позиция и евентуално класиране за втория по сила евротурнир за Купата на ЦЕВ.

Волейболистите на КАИ са на трето позиция с 4 точки, след 1 победа и 3 загуби и с реални шансове за класиране за Купата на ЦЕВ.

В следващия пети кръг волейболистите на Марек отново са домакини, но на силния полски тим Ястрежебски Венгел (Ястрежебие-Здруй). Срещата е чак на 22 януари 2015 година (четвъртък) от 19:00 часа в Арена Самоков.