Малко не стигна на Малеш – Вихрен за точка в Своге

Спортист Своге се наложи с 2:1 над Вихрен Сандански в двубой от 20-ия кръг на Западната "Б" група. Тимът на наставника Валерий Дамянов стигна трудно до победата, но трите точки за "шоколадите" са много важни, тъй като те запазват дистанцията до лидера във временното класиране Пирин Гоце Делчев, който се наложи с 1:0 над Септември в Симитли.

Домакините от Своге успяха да поведат в резултата в 22-ата минута след попадение на Райчев. Гостите от Вихрен, които водят яростна битка за оцеляване, съумяха да изравнят само 8 минути по-късно. Автор на гола стана Венци Стоянов.

Победното попадение за Спортист бе реализирано от резервата Мартин Стефанов, който на практика донесе трите точки на своя тим в 82-ата минута.

Отборът от Своге събира 41 точки и остава на 2-о място във временното класиране. Тимът на Вихрен остава в опасната зона с 16 пункта.