Малко не стигна на България да срази Италия в дебюта на Ивайло Петев

Източник: Sportal.bg

България бе на косъм от чудото срещу четирикратния световен шампион Италия. В дебюта на Ивайло Петев начело на „лъвовете“ Попов и компания направиха 2:2 с Италия, съобщава Gong.bg.

„Скуадра Аздзура“ поведе още в 4-ата минута на мача след автогол на Йордан Минев, а след това нашата селекция стигна до пълен обрат след голове на Ивелин Попов и Илиан Мицански, а гостите стигнаха до точката малко преди края, след попадение на Едер.

Двубоят се игра при неприятни метеорологични условия. Непрекъснат дъжд тровеше футболистите на двата състава, както и феновете, които бяха решили да подкрепят България на стадиона. Около 10 000 фенове имаше по трибуните на „Васил Левски“, които не спираха с окуражителните си възгласи „Българи юнаци“.

Въоръжени с вяра и оптимизъм, те останаха доволни от поведението на смелата формация на Ивайло Петев, който на направи отличен дебют начело на държавния тим.

Италия започна по-добре срещата. Още след първия съдийски сигнал „адзурите“ спретнаха няколко опасни атаки, а в 4-ата минута излязоха и напред в резултата. Йордан Минев не успя да се намеси правилно и вместо да изчисти една топка центриране от ляво, той я вкара в собствената си врата за 0:1.

Инкасираният гол мобилизира силите на „трикольорите“, които успяха да организират няколко добри акции. В 8-ата минута Владимир Гаджев центрира от дясно, топката стигна до Мишо Алексанров, който стреля, но ударът му бе слаб, а Марко Верати реагира без проблем. Така с постоянство, България направи още няколко атаки, а в 12-ата минута възпитаниците на Ивайло Петев изравниха.

Станислав Манолев тръгна опасно от дясно, след което пусна пас към Ивелин Попов, който с невероятен удар разстреля Салваторе Сиригу за 1:1. Минута след това Илиян Мицански стреля, Мишо Александров опита да отклони, но ударът му бе слаб и така се превърна в лесна плячка на Марко Верати.

В 17-ата минута Илия Мицанския отново бе в центъра на една повече от интересна ситуация пред вратата на Италия. Той направи за смях Андреа Бардзали, отправи отличен удар и се разписа за пълния обрат в мача – 2:1.

Четирикратните световни шампиони отвърнаха в 20-ата минута. При едно опасно центриране на Анонио Кандрева, Чиро Имобиле стреля опасно, а топката като по чудо не се озова в мрежата на Ники Михайлов.

Първия си корнер в мача България изпълни в 27-ата минута. Георги Миланов разигра късо с Владимир Гаджев, той комбинира с Йордан Минев. Последният пусна към Михаил Александров, но той се подхлъзна в решителния момент.

В 36-ата минута Антонио Кандрева извърши нарушение срещу Илиян Мицански. Бе отсъден фаул, а зад топката застана Ивелин Попов. Нападатеят стреля много прецизно, а топката нацели сгобката на вратата на Салваторе Сиригу.

В 38-ата минута Ники Михайлов се намеси в точния момент, пресичайки центриране Кандрева.

С напредването на времето Италия упражни натиск, а малко преди края на първата част невероятно меле се заформи пред наказателното поле на Ники Михайлов. Отбраната на „лъвовете“ се справи чудесно, а преди това имаше и нарушение срещу нашия вратар. Фаулът обаче не бе отсъден.

През втората част динамиката на мача се запази, а родната селекция продължи да брани със самочувствие позициите си на терена.