Редица медали за каратеките от КК „Шампион“, на Европейското първенство по Шотокан

Снимки: Личен архив

На 13 и 14 април в град Бар в Черна Гора се проведе 9-то Европейско първенство по Шотокан карате.

КК „Шампион“ - Кюстендил, участва с 6 състезатели в дисциплината кумите и спечели 3 сребърни и 2 бронзови медала

Иван Иванов стана вицееропейски шампион в дисциплината кумите - 60кг джуниори.

Той достигна до финала след 3 убедителни победи, а на последната среща бе ощетен от съдиите.

Иван спечели и бронзов медал в дисциплината отборно кумите 16-20 г.

Виктория Венкова също е вицеевропейска шампионка при кадети (14-15) г., + 54 кг – кумите.

Тя се представи с много убедителни победи, които я пратиха на финала, но стара контузия и попречи да спечели златния медал.

Никола Симеонов е бронзов медалист при кадети, + 70 кг., а Християн Василев е сребърен медал в дисциплината отборно момчета кумите до 14 г.

Иван Симеонов и Валентин Крумов се представиха добре, но не успяха да достигнат до мачове за медал.

Треньорът Веселин Димитров спечели европейска титла в отборната надпревара при мъжете.