Два златни и шест бронзови медала спечелиха българските каратеки на Хърватска Гран При

Снимки: личен архив

1700 състезатели от 21 държави участваха в тазгодишното Хърватска Гранд При. Българският национален отбор се представи с 29 състезатели, които спечелиха два златни и шест бронзови медала.

От кюстендилския КК "ДАРИС" участваха Тодор Настев и Доротея Настева и треньора Боби Иванов.

Тодор се класира на 5 място, кумите кат. 52кг- 14/15г., като изигра 6 срещи, в неговата категория имаше 52 участника.

Доротея изигра 3 срещи, в кат. 53кг.-16/17г. девойки, в нейната категория бяха 25 участнички.

Това беше и последната контрола за националния отбор, преди предстоящото Европейско първенство по Олимпийско карате за старша възраст, девойки и младежи в гр. Сочи-Русия.