Отборът на ЮЗУ завоюва първо място на Националния университетски лекоатлетически крос

Снимки: ЮЗУ

Над 60 студенти от 10 университета в страната се включиха в X Национален университетски лекоатлетически крос, който се проведе в парк Бачиново край Благоевград. С отличните резултати на Кристина Иванова, Лилиана Гоцева и Ивета Мицова, отборът на жените от Югозападния университет спечели първото място в отборното класиране.

В индивидуалното представяне при жените най-висок резултат постигна Радосвета Симеонова от Шуменския университет, която пробяга двукилометровото трасе за 6 минути и 33 секунди. Втора с резултат 6,50 се класира държавният първенец във всички дисциплини по ориентиране за тази година – Кристина Иванова, която е студент в Югозападния университет, специалност „Образователен мениджмънт“ (магистър). Третото място зае Таня Димитрова от Пловдивския университет.

Шесткилометровото трасе при мъжете пръв пробяга многократният шампион на България по лека атлетика – Стоян Владков от Великотърновския университет. Втори с резултат 18,20 се класира Християн Стоянов от Софийския университет, а трети финишира многократният шампион на България по ориентиране - Иван Сираков от Великотърновския университет.

Сред официалните гости на спортното събитие бяха председателят на Асоциацията за университетски спорт „Академик“ (АУСА) - доц. Златко Джуров, проф. Атанас Георгиев, член на УС на АУСА и деканът на Факултета по обществено здраве здравни грижи и спорт към ЮЗУ „Неофит Рилски“ – доц. д-р Стоян Везенков. Те връчиха наградите на най-добре представилите се състезатели.