Костов и Тасев дебютираха с победа в младежкия национален отбор

снимка: infomreja.bg, архив

Двамата футболисти на Пирин Красимир Костов и Тони Тасев дебютираха с победа в младежкия национален отбор на България.

Младите „лъвове“ надиграха Верея (Стара Загора) с 3:0 в контрола, а двете „орлетата“ се появиха в игра през второто полувреме

Старши-треньорът Антони Здравков и неговият помощник Петър Михтарски дадоха шанс на всички налични играчи да вземат участие в мача, като те бяха разделени на два различни състава във всяко от полувремената.

В двубоя не взеха участие футболистите на Литекс и Берое, които ще се присъединят към отбора на 13 ноември (четвъртък).

През първата част съставът ни упражни преса върху защитата на „Верея“. Станислав Дрянов и Цветелин Чунчуков отнеха топката, като последният реализира за 1:0.

Айкут Янъков направи 2:0 в полза на тима след пробив отляво и удар от 20 метра. Крайният резултат беше оформен през втората част.

Георг Илиев реализира с плонж с глава след триходова комбинация между него, Красимир Станоев и Бекир Расим.

Съставът на България за първото полувреме:

Анатоли Господинов, Денислав Мицаков, Тейнур Марем, Преслав Петров, Александър Василев, Радослав Цонев, Петър Витанов, Станислав Дрянов, Тони Тасев, Айкут Янъков, Цветелин Чунчуков

Съставът на България за второто полувреме:

Красимир Костов, Христо Попадийн, Слави Сталев, Терзиев, Георги Пейчев, Георги Стоичков, Красимир Станоев, Георг Илиев, Бекир Расим, Тони Тасев, Цветелин Чунчуков

Юношеският национален отбор на България до 19 г. загуби от домакина Израел с 1:2 в първия си мач от група 8 на европейските квалификации.

Двубоят на стадион „Нетаня“ започна с динамичен футбол предложен и от двата отбора.

В другия мач, игран на комлекс "Шефаим", Украйна и Швеция не успяха да излъчат победител и завършиха 2:2.

Следващият съперник на България е Украйна.

Двубоят е в петък от 15:00 часа (българско време) на комплекс „Шефаим“.

Другият мач от нашата група е от 13:00 часа и противопоставя отборите на Израел и Швеция.