Клуб „Руен-92” с отборен приз на купа „Рила” в Самоков

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Републиканското първенство по ориентиране се проведе край световноизвестната мотописта „Ридо” край Самоков. За купа „Рила” стартираха 170 състезатели от 20 клуба от страната.

Кюстендилските ориентиравачи се класираха на 3-то място в комплексната надпревара, отстъпвайки само на силните състави – „Елит-2000-НСА” /София/ и на „Младост” /Благоевград/.

„В парк „Ридо” се разгоря истинска борба в трудния среднопресечен терен с интересни релефни форми и предимно иглолистна гора с различна степен на проходимост и видимост. Даже на места имаше подраст и къпини, които затрудняваха допълнително бягането”, коментира треньорът Георги Бургов.

По трасетата с дължина от 1 км (при 10-годишните) до 7 км (при елитната група на мъжете) състезателите от клуб „Руен-92” спечелиха призови места. При 12-годишните Георги Йосифов се класира 4-ти, Мартин Трайчев – 4-ти /14 г./, Роберто Иванов – 4-ти /16 г./, Велко Цветанов – 7-ми /12 г./, Алекс Атанасов – 8-ми /14 г./, Александър Йосифов – 1 място /50 г./, Марио Димитров – 2 място /40 г./, Илияна Бургова – 2 място /35 г./, Мая Димитрова – 3 място /50 г./, Георги Бургов – 3 място /35 г./, Валентин Митов /50 г./.