5-о място за Габриела Церянова от Балканското първенство по олимпийско карате в Босна и Херцеговина

Снимки: Личен архив

В националния отбор на България бяха включени двама състезатели на КК „ДАРИС“ – Кюстендил, за Балканското първенство по Олимпийско карате за деца - 31.05./02.06.2019г., което се проведе в Баня Лука - Босна и Херцеговина.

На 5-о място се класира Габриела Церянова – 37 кг. кумите до 10г., след 4 изиграни срещи.

Габи победи Сърбия с 1:0 в първия кръг, загуби от Турция с 2:0 във втория, в репешажите победи Босна с 1:0 и в спора за бронзовия медал загуби от Сърбия с 0:0 и съдийско решение.

Това е първо международно състезание за Габи и представянето й е много добро. Другият ни представител Марио Милчов - 50кг. кумите, 2006г., загуби в първия кръг от Сърбия с 0:0 на съдийско решение.

На това Балканско първенство участваха 983 състезатели от 10 държави. Българският национален отбор беше представен от 54 състезатели и спечели 3 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала и се нареди на 6 място в комплексното класиране по медали.