Кюстендилските тенис клубове с общ турнир

снимка:Дани Асенова, infomreja.bg

Двата кюстендилски клуба по тенис на корт организираха градски ученически турнир в комплекс „Зона Спорт”. В надпреварата, която за първи път събра състезатели от двата клуба - Спортен клуб „Зона Спорт” с треньор Ивайло Илиев и Тенис Клуб „Кюстендил” с треньор Бойко Сотиров, събра 22-ма участника.

В категория до 13 г. Стилиян Георгиев от Тенис клуб „Кюстендил” спечели златен медал, а сребърният остана при Денислав Иванов от клуб „Зона Спорт”. В категория до 16 г. първенец стана Тони Гогов от „Зона Спорт”, а сребърният медал отиде в неговият съотборник Виктор Андонов.

В игрите по двойки 1-во място във възрастовата група до 13 г. заеха Иван Стоичков и Антонио Иванов от клуб „Зона Спорт”, втори се наредиха Томослав Скандалиев и Стилиян Георгиев от Тенис Клуб „Кюстендил”. В категория до 16 г., също на двойки, призът получиха Виктор Андонов и Велислав Велинов от клуб „Зона Спорт”. Втори останаха Кристиана Грънчарова и Деян Гаминчев от Тенис Клуб „Кюстендил”.

Тази първа съвместна проява на двата клуба, развиващи спорта тенис на корт в Кюстендил, породи много приятелства и идеи. Амбицията на организаторите е турнирът да се превърне в традиционен.