Кюстендилката Валерия Кадийска стана шеста на Държавното първенство по лека атлетика

Снимка: Личен архив

18-годишната Валерия Кадийска от клуб "Пауталия" - Кюстендил, се нареди на 6-о място в скока на височина на Държавното първенство по лека атлетика.

Състезателката на треньора Румен Омерски преодоля 160 см. от трети опит и раздели шестата позиция с Виктория Миланова от АК "Плевен 2014".

Само преди седмица кюстендилският талант се нареди отново на 6-о място, но на шампионата за мъже и жени до 20 години.

Тогава Валерия Кадийска преодоля 155 см. резултат.

Стела Саранти от Кипър, която се състезава за Академик-София, спечели сребърния медал, а Елеонора Драгиева (Берое-Стара Загора) се окичи с бронзовия медал.

Венелина Венева-Матеева показа, че е непобедима в сектора за висок скок.

Състезателката спечели деветата си национална титла, след като преодоля 175 см на шампионата на страната ни в „Асикс Арена”.