КБИ „Петромакс” - шампиони в Добрич

снимки: Ани Антонова

ОТ РУБРИКАТА "СТАНИ АВТОР"

На 13 и 14 октомври 2012 г. в спортна зала „Добротица” – град Добрич се проведе Мемориал Ивелин Керанов - Национална Купа по карате за старша възраст, девойки, младежи, мъже и жени. Състезанието е част от официалния спортно-състезателен календар на организаторите – Българската Национална Федерация по Карате /БНФК/, а домакин бе Карате Клуб „Самурай” – гр. Добрич.

Каратеките на КБИ „Петромакс” – гр. Плевен извоюваха на града ни 9 златни, 7 сребърни и 2 бронзови титли, с които класираха клуба на 1-во място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието. На второ място след тях се класира КК „Шурикен” – град Кюстендил, а на 3-то КК „Алеко” – град Свищов. Отбора на КБИ „Петромакс” пътува заедно с главния инструктор – сенсей Русалин Русалинов /вицепрезидент на БНФК/ и двамата съдии – Ангел Ленков и Станимир Недялков.

При старша възраст от момичетата, отлично представяне направи възпитаничката на Спортно училище „Георги Бенковски” гр. Плевен /спорт карате/ - Габриела Иванова. Габриела стана шампион на категорията си – над 54 кг. при дисциплина кумите индивидуално. В същата категория съученичката й, и съотборничка - Изабел Кръства се класира трета и се окачи с брнзов медал.

Друга възпитаничка на СУ „Г. Бенковски” и КБИ „Петромакс” – Габриела Горанова стана вицешампион на категория до 54 кг. Габриела игра спокойно и уверено, но след три дълги срещи с опоненти от КК „Атнес”, КК „Шурикен” и КК „Столетов”, падна на финал от представителка на КК „Динамо” – Адриана Манджарова.

При момчетата добро представяне направиха Христо Димитров – 5то място в категория до 57 кг. и Петър Йотов - 5то място в категория до 63 кг. При младежите, други двама възпитаници на СУ „Г. Бенковски” и КБИ „Петромакс” демонстрираха добри техники в категориите си при дисциплина кумите индивидуално, но не успяха да станат златни медалисти: Евгени Михайлов стана вицешампион на категория до 55 кг., а съотборника му Никола Гроздев се окачи с бронза в категория до 68 кг. Въпреки кратката си подготовка в залата преди купата, отлично се представи и Елиза Гешева - в категоря над 59 кг.

Гешева имаше малка контузия, поради която не беше тренирала редовно последните седмици преди състесзанието, но въпреки това реши да си пробва силите и смелостта й бе възнаградена – Елиза стана шампион и златен медалист на категорията си. Съотборничката й Магдалена Иванова – многократен Национален шампион при дисциплина ката индивидуално, не остави и този път да има съмнения в уменията й.

След няколко силни срещи с опонентки от КК „Шурикен”, КК „Приста” и КК „Самурай”, Иванова с отлична демостранция на техники провокира за пореден път съдийските флагове да бъдат вдигнати в нейна полза и защити шампионската си титла за пореден път. Същата, мери сили и в категория до 59 кг. - стана вицешампион и се окачи и със сребърен медал за дисциплина кумите индивидуално.

При мъжете, отлично предсатвяне направи инструктор на КБИ „Петромакс” – Ивайло Петков. Ивайло надви опоненти от КК „Самурай” и КК „Никон” по пътя си към финала, а на финал демонстрира отлични техники – подсечки и хвърляния, с които завоюва шампионското си място в категория над 84 кг. Инструктора на КБИ „Петромакс” за Спортно Училище – Илия Илиев направи не по-слабо представяне в категорията си – до 84 кг. Илиев също игра няколко силни срещи и доста продължителен финал с представител на КК „Никон”, от който излезе с нелека контузия в десния крак, но пък със златен медал и шампионска титла за категорията.

В категория до 75 кг. вицешампион стана съотборника им Йордан Борисов, а на трето място се класира Велиян Гергицов. При жените в дисциплина кумите индивидуално, една шампионска и една вицешампионска титла извоюва представителката на клуба – Александра Митева. Митева е възпитаничка на клуба, завършила СУ „Г.Бенковски”, в момента студентка първа година в Национална Спортна Академия – София. Митева се окачи със злато в категорията си - до 61 кг. и със сребро в най-силната и трудна категория – „категория Опън” /за всички килограми/. Клубен бе финала при дисциплина ката индивидуално, където съотборничките Магдалена Иванова /до тук с два медала от индивидуалните дисциплини на купата/ и Александра Митева /също с два медала от индивидуални дисциплини/ се срещнаха на финала.

Двете направиха чудесна демонстрация на техники и умения, но разбира се няма как да има два шампиона в една дисциплина – Магдалена стана шампион, а Александра вицешампион на дисциплината. При отборните дисциплини клубът се представи отлично! При девойките - Габриела Горанова, Ивет Горанова и Магдалена Иванова – отбора на клуба за дисциплина ката индивидуално, сразиха опонентите си и извоюваха шампионската титла. Отбора на клуба за дисциплина кумите отборно мъже стана първи.

Шампиони при мъжете са: Илия Илиев, Маргарит Попов, Волен Василев, Велиян Гергицов и Йордан Борисов. Те извоюваха 4 победи срещу опониращите им отбори от КК „Самурай”, КК „Никон” и КК „Атнес” и се окачиха със златни медали най-високо на подиума за награждаванията. Александра Митева, Магдалена Иванова и Елиза Гешева извоюваха вицешампионското място на отбора за дисциплина ката отборно жени, след като загубиха на финала от домакините - КК „Самурай”. Тук определено се почувства отсъствието на най-титулованата ни състезателка по ката – Гергана Витанова, която се готви за Световното първенство по карате за мъже и жени в Париш, Франция – Ноември 2012г. В началото на месеца /4ти до 8ми октомври 2012/ представители на КБИ „Петромакс”, служители на РДВР Плевен, взеха участие в Националния Преглед по Полицейска лична защита и карате за служители на МВР, който се провере в град Долна Баня.

На прегледа взеха участие над 120 служители на МВР от 22 дирекции. Трениращите в Клуб Бойни Изкуства ‘Петромакс” - инспектор Ангел Стефанов, инспектор Тихомир Ядков и главен полицай Емил Събев, след 5 последователни победи извоюваха 1-вото място при дисциплина „Полицейска Лична Защита”. УС на КБИ „Петромакс” – треньорския състав и състезателите са повече от доволни от представянето си, очаквайки подобно участие и класиране на последното официално състезание за тази година – Национална Купа Хасково – в град Хасково на 27, 28 октомври 2012 год. за деца и младша възраст.