КБИ Петромакс - с куп медали от Държавното първенство в Димитровград

снимка: Ани Антонова

Преди дни в спортна зала „Младост” в Димитровград се проведе Държавно първенство по джу джицу за деца, старша възраст, юноши и младежи. Първенството бе част от редовния годишен календар на организаторите - Българската Национална Джу Джицу Федерация. Президентът на федерацията Томо Борисов откри първенството и приветства близо 100-те състезатели от различни джу джицу клубове от страната.

Клуб Бойни Изкуства „Петромакс” – Плевен направиха отлично представяне и при това бойно изкуство. Представителите на Плевенската школа се прибраха с 2 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал от първенството. Отлично представяне направиха: При система файтинг: - в категория до 57 кг. /деца, старша възраст/ - на 3-то място се класира Изабел Кръстева. - Съотборничката й Ивет Горанова стана шампион на категория до 44кг. /деца, младша възраст/. - Емили Хинкинска – възпитаничка на Спортно Училище „Г. Бенковски” град Плевен – спорт Карате – стана Шампион в категория над 70 кг. /юноши/ .

Антон Митков стана вицешампион в категория над 81 кг. /юноши/ - Християн Цветков – сребърен медалист в категория до 34 кг. /деца, старша възраст/ - Велиян Гергицов – вицешампион в категория до 66 кг. /юноши/ При ДУО система: При старша възраст отлично представяне направи двойката – Изабел Кръстева и Габриела Горанова. Момичетата демонстрираха отлични знания и техники, поради което станаха носителки на сребърни медали и вицешампионски титли. Добро представяне направиха още Никола Гроздев и Георги Ценов.