КБИ "Петромакс" - Плевен - 3-то място Купа "Хасково"

снимка: Ани Антонова

ОТ "СТАНИ АВТОР"

На 5 и 6 ноември в спортна зала „Дружба” в Хасково се проведе Национална Купа по Карате – купа „Хасково”. Състезанието за деца и младша възраст е част от дейността на редовния годишен календар на организаторите – Българската Национална Федерация Карате ( БНФК ). Домакините – карате клуб „Аида Нет Вадо Рю” и Вицепрезидента на БНФК г-н Русалин Русалинов, приветстваха 21 карате клуба от цялата страна – близо 300 участници.

Каратеките от Плевенският карате клуб „Петромакс” извоюваха 5 златни, 1 сребърен и 9 бронзови медала, които класираха школата на трето място в крайното комплексно класиране по медали от купата. Възрастова група деца, родени 2000 г., се представиха отлично при дисциплина кумите индивидуално, за категория до 40 кг. направи бронзовият медалист Станислав Цанов – също вицешампион на дисциплина ката индивидуално, за тази вързастова група.

Добро представяне направи и Илиян Минев в категория над 40 кг. – 5-то място. При момичетата Ивет Горанова извоюва шампионска титла в категория над 37 кг. – дисциплина кумите индивидуално. Ивет взе участие и в дисциплина ката индивидуално, където също демонстрира отлични умения и бе наградена с бронзов медал.

При дисциплина кумите индивидуално в категория до 37 кг. със златен медал се окачи Йоанна Иванова. От родените през 2001 г. при дисциплина кумите индивидуално мотивирана игра демонстрира Теодор Димитров, който стана бронзов медалист в категория над 37 кг. Дара Ганчева (родена 2002г.) бе наградена с бронзов медал – дисциплина ката индивидуално.

Младша възраст – родени 1998г.: Дисциплина кумите индивидуално – Християн Цветков – 3-то място в категория до 45кг.; Петър Йотов - 3-то място в категория до 52 кг.; Христо Димитров - шампион на категория до 57 кг. При момичетата: Изабел Кръстева – 5-то място в категория над 50 кг.; Габриела Горанова – златен медал – категория до 50 кг. Младша възраст – родени 1999 г.: Дисциплина кумите индивидуално – Красимир Христов – шампион в категория над 52 кг.; Георги Ценов – бронзов медал в категория до 52 кг. При момичетата: Виктория Росева – 5-то място в категория над 42 кг.

Карате клуб „Петромакс” взеха участие и в отборната дисциплина ката – за родените 1998г. – младша възраст. Ката отбор мъже – Станислав Цанов, Красимир Христов и Ангел Нешовски се класираха на 3-то място след КК „Аякс” и КК „Алеко”. Отбора на клуба при жените в състав от Ивет Горанова, Габриела Горанова и Виктория Росева също станаха бронзови медалистки.

Добро представяне на купа Хасково направиха и Пламен Луканов и Александър Николов. На 29 Октомври в Скопие, Македония се проведе за 30-ти път Международното състезание Купа „Нике” за всички възрасти. Участие взеха 325 състезатели от Македония, Сърбия, Черна гора, Босна и Херцеговина и др.

Магдалена Иванова и Александра Митева бяха представителките на Плевенската школа в Националния отбор на България. Магдалена стана шампион на дисциплина кумите индивидуално, в категория над 54кг. – младежи, и стана 3-та в дисциплина ката индивидуално. Александра Митева се класира 3-та в категория над 59кг. – девойки.