Поредни отличия за гимнастичките от СКГ „Велбъжд“, на Международния турнир „Меджик къп“

Снимки: Личен архив

Поредни отличия завоюваха гимнастичките от СКГ „Велбъжд“ – Кюстендил, на Международния турнир „Меджик къп“, организиран от СК „Теа Денс“ - Елин Пелин

Турнирът се проведе в спортен комплекс Горна Малина, като в него взеха участие 800 деца от всички клубове в страната.

Главен съдия на турнира, който беше открит от г-жа Илиана Раева, бе златното момиче от ансамбъла Христиана Тодорова.

От СКГ „Велбъжд“, участие взеха 21 деца от всички възрасти.

При ансамблите за най-малките отборът ни зае 2 място /Ема Петрова, Доротея Петрова, Аспасия Йорданова, Светлозара Иванова, Силвия Петрова/.

Ансамбълът при родените 2012г. спечели златните медали. Блестящи съчетания показаха Ерика Иванова, Елена Кирилова, Рада Цветанова, Божидара Ризова.

При индивидуалното представяне Елена Кирилова спечели 3м. без уред, Ерика Иванова - 6м. без уред, Ивайла Стоянова - 5м. многобой, 6м. въже, Виолина Мазнева - 8м. многобой 5м. въже, Светослава Георгиева -  7м. многобой, 6м. въже, Емили Николчова - 7м. въже.

В категория „Елит“ Цветозара Миленкова се окичи със златен медал при изпълнението на въже, зае 2-ро място на бухалки и 4-о в многобоя.

При жените Симона Стоилова се класира на трето място при изпълненията на топки, въже и бухалки.