Каратеки от КК „Шурикен“ с достойно представяне на "Хърватска опън"

Снимки: личен архив

В Риека, Хърватска се проведе силният международен турнир  "Хърватска опън" за младша възраст, девойки и младежи до 21 г. и мъже и жени. От КК "Шурикен" като  част от националния отбор бяха Андрей Тодоров, Велизар Колешански и Веселин Димитров.

Велизар Колешански спечели златен медал в категорията - 84 кг. при мъжете,  бронзов медал в кат до 21 г. - 84 г.  и сребърен медал с Веселин Димитров в отборното кумите. Перфектно представяне на Велизар преди участието му на Световното първенство за каратеки до 21 г. в Тенерифе, Испания.

Андрей Тодоров игра добре и водеше в резултата срещу Италия, но загуби в последната секунда на срещата.

"Доволен съм от представянето на Андрей. Жалко, че секунда преди края допусна обрат и загуби. Но той има голям потенциал за олимпийското карате. Изключително горд съм с представянето на Велизар.

Той взе единственият медал за България на мъже и жени - при това златен. Голямата цел за нас  е медал от Световното първенство, което му предстои през месец октомври“, каза треньорът Веселин Димитров.