Юношески национал от Кресна с гол при разгромна загуба

снимка; личен архив

Юношеският национален отбор на България до 19 г. допусна второ поражение в група 8 на европейските квалификации в Израел.

Този път възпитаниците на Методи Деянов загубиха от Украйна с 1:5.

Българите започнаха по-активно двубоя на комплекс „Шефаим“, като още в 6-та минута роденият в Кресна Кирил Десподов можеше да открие резултата, но удара му мина встрани от вратата.

Малко след това и Серкан Юсеин отправи плътен шут, който беше отразен от вратаря на украинците.

Все пак, усилията на българите се увенчаха с успех в 36-та минута.

Тогава Кирил Десподов се оказа най-съобразителен след един дълъг пас и прокара топката между противниковите защитници и вратаря за 0:1.

За съжаление резултатът се задържа само няколко минути и символичните домакини изравниха чрез Валерий Лучкевич.

Украинците започнаха по най-добрия начин второто полувреме, след като Виктор Коваленко реализира за 2:1.

Четири минути по-късно ситуацията за България стана още по-тежка. Капитанът Антонио Вутов получи втори жълт и съответно червен картон.

С гол пасив и човек по-малко на терена, тимът ни не успя да се противопостави на съперника.

В 75-та минута Коваленко вкара нов гол в полза на Украйна, а две по-късно резервата Олександър Зубков покачи на 4:1. Крайното 5:1 оформи Андрий Ботячук в 87-та минута.

Антонио Вутов и Серкан Юсеин ще пропуснат последната евроквалификация на България. Първият заради червения картон, а вторият за натрупани жълти картони.

В другия мач от нашата група, игран на стадион „Нетаня“, Швеция победи Израел с 1:0.

Така след изиграването на вторите срещи от квалификациите, на първо и второ място в група 8 са отборите на Украйна и Швеция с по 4 точки.

Израел е на трета позиция с 3, а България е на последното място с 0 точки.

Следващият съперник на България е Швеция. Двубоят е в понеделник от 17:00 часа (българско време) на комплекс „Шефаим“.

Другият мач от нашата група също е от 17:00 часа на стадион „Нетаня“ и противопоставя отборите на Израел и Украйна.