Възпитаничка на IX ОУ в Благоевград е носителка на четири награди

Снимка: Община Благоевград

Множество отличия от международни, национални, регионални състезания и конкурси спечелиха ученици от благоевградското Девето основно училище „Пейо Крачолов Яворов“ през последните години.

Сред гордостта на учебното заведение са 8 от 18 ученици от IV "А" клас, които станаха шампиони в научни състезания.

С най-много отличия е Виктория Кралева с награди в областта на информационните технологии, математиката, литературата и изобразителното изкуство. Тя е едно от 100-те успели деца на България на фондация „Димитър Бербатов“ и най-малкото дете с изявени дарби, получило годишна стипендия „5-и октомври“.

Теодора Георгиева е сребърна и бронзова медалистка на международни и национални конкурси в областта на класическата музика – пиано и балет, а пък Иван Хамбарджийски има златни, сребърни и бронзови отличия на международни и национални фолклорни конкурси за изпълнения на тамбура.

Петя Манова три години поред е шампион на България и голмайстор по футбол за момичета.

Викторио Дулев печели златни, сребърни и бронзови медали по спортна гимнастика.

Гимнастичката Габриела Николова печели пък златен медал на коледен гимнастически фестивал.

Алекс Панов пък има сребърен и бронзов медал на Националните детски атлетически игри през 2017 година.

Радостина Атанасова спечели първо място на общинския конкурс – рецитал „За да я има България“.

Гордите учители Юлия Даракчиева и Илко Василев ще поемат първи клас от 15. септември 2018 година с надеждата да обучават и възпитават следващите първенци, които да последват примера на медалистите на Девето ОУ „Пейо Крачолов Яворов“.