Христо Пенов с 2 купи от шампионата в Кюстендил

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

8-годишният кюстендилец Христо Пенов спечели две купи от кръговете по картинг в Кюстендил. В събота и неделя на картинг пистата над града се проведе 2-рия и 3-тия кръг от шампионата на България. Стартираха 43-ма пилоти от страната сред които и състезателят от Формула 3 Владимир Арабаджиев.

Христо Пенов води в генералното класиране на клас Мini BG, а миналата година спечели купата на Академията за млади пилоти.

Картинг надпреварата откри областният управител Владислав Стойков. Спортните комисари ръководи, председателят на федерацията по картинг Йордан Върбицалиев. Директор на състезанието бе Емил Велинов, а на старта Тошо Аначков, който представи участниците и им даде указания. Състезанието се проведе в класове: Мini, Мini BG, Rotax и KZ2.

Състезанията по картинг са единствените, на които Кюстендил е домакин на кръгове от републикански шампионати.