Студенти от ЮЗУ завоюваха 6 златни, 5 сребърни и 7 бронзови медала

Снимки: ЮЗУ

Студентите на Югозападния университет „Неофит Рилски“ се представиха отлично на  Националната студентска универсиада – 2018, която се проведе в София. За първи път при изключителна конкуренция от 25 висши училища Югозападният университет успя да се класира на 5 място в комплексното класиране.

В мащабното спортно събитие участваха около 1500 студенти, които се бореха за медали в 15 вида спорт.

Студентите-спортисти на Югозападния университет представиха достойно своя университет като завоюваха 6 златни, 5 сребърни и 7 бронзови.

В рамките на една седмица възпитаниците на ЮЗУ „Неофит Рилски“ мереха сили в 10 вида спорт – футбол, баскетбол, волейбол, тенис на маса, тенис, плуване, ориентиране, баскетбол 3х3, лека атлетика и плажен тенис.

С три златни медала в състезанията по плуване  бе отличен първокурсникът в специалност „Спорт“ Петър Божилов, който показа най-добри резултати в дисциплините 50, 100 и 200 м. На 50 м свободен стил и 50 м бътерфлай златни медали спечели първокурсничката Атена Гоци. Бронзов медал на 200 м съчетано плуване завоюва първокурсникът в специалност „Кинезитерапия“ Димитър Пазвански. На 50 м бруст при жените третото място спечели третокурсничката Зорница Боянска от специалност „Спорт“. Треньор на състезателите по плуване е доц. д-р Даниела Лекина.

В надпреварата по плажен тенис (отборно) бронзов медал спечелиха Калоян Михайлов и Александър Стояновски.

Състезателите по тенис с треньор доц. д-р Димитър Томов получиха два бронзови медала при отборното класиране на мъжете и жените.

Волейболният отбор с треньор ас. Станислав Атанасов заслужено се класира на третото място и получи бронзов медал. На трето място се нареди и баскетболният отбор с треньор ас. Николай Хаджиев. В играта баскетбол 3х3 отборът на ЮЗУ „Неофит Рилски“ спечели сребърния медал.

Във футболната надпревара отборът на Югозападния университет с треньори ас. Стоян Стоянов и вратаря от САЩ-94 Пламен Николов се класира на второ място.

Отлични резултати показаха студентите и в състезанието по лека атлетика, където второкурсникът Марио Янев спечели сребърния медал.

Най-добрите състезатели по ориентиране на ЮЗУ „Неофит Рилски“, с треньор проф. д-р Атанас Георгиев – Кристина Иванова и Лилиана Гоцева завоюваха един златен и два сребърни медала в спринтовата и средната дестинация.

В ориентирането при мъжете отборът на благоевградския университет се класира на трето място.