Грации на „Велбъжд” се представиха успешно в Бургас

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

С 3 ансамбъла и 4 индивидуални състезателки участва клуб „Велбъжд” на Държавното първенство по художествена гимнастика за деца до 10 години – „А” и „Б” категория в Бургас.

В конкуренцията на 81 гимнастички при деца, категория „А”  - Андреа Карамфилова се класира на 5-то място. Възпитаничката на треньорката Валя Машова се представи със  съчетание без уред. Андреа зае 11-то място в многобоя, след изиграването на съчетание с въже и без уред.

В отборното класиране Андреа Карамфилова и Кристина Гоцева /треньор Ася Петрова/,  се класираха на 13-то място от 31 клуба от страната.

Ансамбълът на клуб „Велбъжд” при деца до 10 год. /А кат./ с треньор Габриела Бурназка се класира на 14-то място в състав: Андреа Карамфилова, Кристина Гоцева, Снежана Митова, Симона Стоилова и Ваяна Тихомирова.

При деца до 10 год. /Б кат./ ансамбълът на треньорката Ася Петрова зае 16-то място в конкуренцията на 26 отбора в състав: Гергана Котларска, Александрина Станкова, Илиана Гаминчева и Ивана Георгиева.

„Това бе последното състезание преди лятната пауза. Доволни сме от представянето на нашите момичета от всички вътрешни и международни турнири”, сподели президентът на клуб „Велбъжд” Блага Шишкова.