Лудогорец спря устрема на орлетата

Източник: LAP.bg

Шампиониът на България Лудогорец спря устрема на орлетата. В мач от поредния кръг на Първа професионална лига Лудорец надигра Пирин с 3:0.
Първото полувреме Лудогорец имаше надмощие, но Пирин, който имаше кадрови проблеми, се защитаваше компактно, което даваше резултат.

Всички удари във вратата на Макенджиев бяха отразени от вратаря, като най-много го затрудни шут на Вандерсон от фронтална позиция пред пеналтерията. Най-чистото положение се откри пред Джонатан Кафу, чийто диагонален удар срещна външната страна на мрежата.

На другата врата малшанс споходи Тодор Траянов, който намери топката от ждроб, но за негово нещастие топката срещна тялото на съотборника му Алешандре Ханс. След почивката Лудогорец вече проби отбраната на гостите. Като че ли въпросът бе да падне първият гол. В 49-ата минута Костадин Ничев сбърка при изнасянето.

Марселиньо изведе на чиста позиция Кафу, който ниско по диагонала отбеляза 8-ия си гол този сезон. Бразилецът с български паспорт се отличи с втора ключова изява в 60-ата минута, когато пусна отдясно за Кафу, а той от своя страна центрира остро и Клаудиу Кешеру нямаше как да пропусне пред вратата. Последвателни грешки на Ничев и Траянов доведоха до втори гол на румънския нападател, чиято голова сметка набъбна до 15 в Първа лига този сезон. Миналия сезон Кешеру завърши сезона точно с толкова попадения, а сега пред него са още 13 кръга.

При 0:3 Тони Тасев излезе сам срещу Владо Стоянов, но националният страж се справи. А опасен удар на Башлиев премина покрай вратата. Трима юноши на орлетата играха срещу разградчани, като двама от тях Христо Младенов и Марио Топузов дебютираха в А група. Пирин остава без победа срещу Лудогорец в историята, като остава 7-и с 28 точки, на 7 от шестия Дунав три кръга преди края на редовния сезон.

ПИРИН: 22. Макенджиев, 21. Башлиев, 27. Ничев, 29. Ханс, 4. Костърна, 30. Траянов, 9. Дженкинс, 19. Костов, 15. Благов, 7. Тасев, 18. Попев/ Младенов, Топузов, Грозданов/