Футболният тим на „Бузлуджа” с купата на Община Кюстендил

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Детският отбор на „Бузлуджа” спечели купата на Община Кюстендил и Областния съвет на Българския футболен съюз. Възпитаниците на треньора Иво Асенов победиха на финала тима на „Велбъжд” с категоричния резултат 8:1.
В новогодишния футболен турнир участваха 6 отбора от областта, съставени от деца, родени след 01.01.1999 г. Спортната проява в комплекс „Осогово” откри заместник-кметът Виктор Янев.

Шестте отбора бяха разделени на две групи. Изиграха се по две полувремена по 20 минути. Резултати: „Марек 2010” – „Миньор” /Бобов дол/ 2:1, „Марек 2007” – „Кюстендил” 5:3, „Велбъжд” – „Марек 2010” 6:2, „Бузлуджа” – „Марек 2007” 4:2, „Миньор” – „Велбъжд” 3:3, „Кюстендил” – „Бузлуджа” 1:5. За 3-то и 4-то място играха дупнишките тимове: „Марек 2007” – „Марек 2010” 11:1. Срещите ръководиха съдиите Николай Спиридонов и Божидар Божилов.

Председателят на Областния съвет на БФС-Кюстендил Спиро Сираков и шефът на футболните съдии Огнян Пешев наградиха малките футболисти. Първите три отбора получиха купи и спортни екипи. Шесте тима бяха наградени и с по две топки. Голмайстор на турнира стана Живко Капитански от „Марек 2007” с 9 попадения.