Футболистите на Пирин подариха победа на рожденика Стефан Гошев

Снимки: ОФК "Пирин"

Втора поредна победа записа отборът на Пирин в предпоследния си ден от престоя в Турция. Орлетата надиграха с 2:1 полския Подбедскидже Биелско Бяла.

Всичко по-интересно се случи след почивката. Преди това Сандев в сблъсък с вратаря Костов се контузи и бе заменен от Костадинов. Пропуски пред гола направиха Суда и Дани Младенов.

След почивката паднаха и трите попадения. В 50' за нарушение срещу Старокин бе отсъдена дузпа за Пирин. Дани Младенов вкара за 1:0. Последва натиск на поляците и на два пъти Костов спаси удари на полски нападатели.

В 58' Малец вкара за 1:1 след разбъркване. Четири минути по-късно Младенов бе фаулиран в пеналта и международния рефер от Молдова даде втора дузпа за орлетата.

От бялата точка Ст. Николов вкара за 2:1. В 75' Суда след двойно подаване стреля от 10 метра но вратарят майсторски спаси.

Победата момчетата подариха на празнуващия роден ден днес помощник треньор Стефан Гошев.

Утре орлетата тренират за последно в Алания, след което се прибират в България.

Пирин: Кр. Костов, Башлиев, Попев, Сандев, Ст. Николов, Суда, Старокин,Кощрна, Д. Младенов, Тасев, Ст. Костов /Костадинов, Благов, Грозданов/