Футболен спектакъл направиха ветераните на „Велбъжд” и „Марек”. Мачът завърши 2:4

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Ветераните на „Велбъжд” и „Марек” отново се срещнаха в двубой за излъчване на областния първенец за републиканското първенство по футбол. На стадион „Странджата” в Кюстендил двата отбора поднесоха футболен спектакъл, изпъстрен с голове и дузпи. Сред зрителите бяха кметът Петър Паунов и заместникът му Виктор Янев, бивш юноша на „Велбъжд”. От Дупница бяха дошли да подкрепят отбора си и бивши играчи на „Марек” – треньорът Янко Динков, Стефан Шалдупов, Любен Колев, вратарят Стоян Стоянов, Георги Сапинев. Играта на двата отбора изгледаха и ветераните от Кюстендил – Милчо Смилянов, Стефан Михайлов, Иван Стоилов, Иван Каракашки, Камен Дичев, Юри Стоименов, Красимир Деянов, Стефан Лазаров.

Ветераните играят 2 полувремена по 40 минути с 6 смени. Отборът на „Марек” откри резултата в 16-та мин. с гол на Иво Паргов – 0:1. В 24-та мин. за нарушение срещу Антон Стойнев, главния съдия посочи бялата точка. Дузпата реализира Ивайло Странджов – 1:1. Иво Паргов се разписа с втори гол в 40-та мин. с глава, след центриране на Анжело Кючуков – 1:2.
Веднага след почивката ветераните на „Марек” се поздравиха с още един гол. В 45-та мин. Янек Кючуков преодоля защитата на „Велбъжд” и покачи на 1:3. Минута по-късно срещу Иво Паргов в наказателното поле бе извършено нарушение от вратаря Атанас Атанасов. Дупничанинът би, но Атанасов усети посоката и спаси. В 54-та мин. след центриране на Даниел Йорданов отляво Иван Иванов-Фантата с глава намали резултата на 2:3. Десетина минути по-късно центриране на Дончо Йоцов отляво намери Димитър Авджийски, който оформи и крайния резултат 2:4. В края на мача влезлият като смяна Емил Манасиев, би силен удар, но вратарят на „Марек” спаси.

„Велбъжд”: Атанас Атанасов, Иво Велинов, Ивайло Странджов, Емил Николов, Камен Павлов-кап., Иван Иванов, Антон Стойнев, Даниел Йорданов, Антон Селнички, Георги Станиславов, Иван Иванов и смените – Георги Димитров, Емил Барутчийски и Емил Манасиев. Селекционер – Кирил Станков.

„Марек”: Йонко Гергов, Красимир Влахов-кап., Янек Кючуков, Симеон Кьосев, Анжело Кючуков, Дончо Йоцов, Веселин Лахчев, Стефан Пеянски, Емил Андонов, Иво Паргов, Димитър Авджийски и смените – Павел Панайотов, Тодор Тодоров, Николай Кавдански, Васил Станкев, Васил Гиздов, Асен Димитров. Селекционер – Сашо Паргов.
Главен съдия: Стефан Спасов с пом. Виктор Лазаров и Денислав Кирилов.