Пирин спечели и втората си контрола край морето

Снимка: ФК "Пирин"

Орлетата победиха третодивизионния Черноморец - Бургас с 1:0

Пирин постигна победа с 1:0 над третодивизионния Черноморец (Бургас) във втората си приятелска среща от подготвителния лагер в Албена.

Двубоят се проведе на Терен 3 във футболната база на курортния комплекс. Мача започнаха футболистите, които влязоха през второто полувреме на първата контрола срещу Добруджа с изключение на младите Иван Тасев и Асен Либяховски, които запазиха своите места в стартовия състав.

Двубоя пропуснаха вратарят Франческо Руберто и Антон Карачанаков, които са с леки травми.

Извън групата остана и Мартин Динов, който продължава да се възстановява от болки в кръста.

Срещата започна с удар към нашата врата, но стражът Исмет Кисьо направи спасяване срещу Парушев. Единственият гол в мача падна в 4-ата минута, когато Спас Георгиев изведе Александър Дюлгеров и той намери на удобна позиция Димитър Алексиев, който не сгреши отблизо за 1:0.

В 6-ата минута вратарят на Черноморец Теменлиев улови топката след удар на Асен Либяховски. В 19-ата минута Спас Георгиев бе изведен на чиста позиция отдясно срещу стража от Иван Тасев, но стреля покрай вратата.

Три минути по-късно Алексиев можеше да удвои преднината на Пирин, но не намери добре топката след отлично центриране на Конър Хендерсън от свободен удар. В последната минута на полувремето Кисьо спаси изстрел на Парушев от пряк свободен удар.

На почивката бяха извършени доста смени в състава на Пирин, като само стражът Кисьо, Тасев и Либяховски запазиха своите позиции в редиците на „орлетата“.

В 53-та минута Кисьо отрази с плонж мощен удар от разстояние на Мустафа. Пет минути по-късно Владислав Златинов щеше да покачи резултата на 2:0, но изстрелът му от пряк свободен удар бе отразен от стража на Черноморец.

Шест минути по-късно Златинов засече центриране на Преслав Йорданов отдясно и стреля атрактивно, но вратарят на „акулите“ се намеси решаващо.

В 86-ата минута Николай Бодуров изведе Джон Аийна по десния фланг, той пусна успореден пас в наказателното поле, но Преслав Йорданов се размина на сантиметри с топката. Във вторник, 30 юни, отборът се прибира в Благоевград, където ще продължи своята подготовка за нвоия сезон във Втора лига.

Стартовият състав: Исмет Кисьо, Александър Дюлгеров, Александър Бастунов, Стилиян Николов, Димитър Митев, Спас Георгиев, Конър Хендерсън,Асен Либяховски, 26.Иван Тасев, Джордж Оукли, Димитър Алексиев.
През второто полувреме влязоха Петър Кепов, Николай Бодуров, Мирослав Пушкаров, Архан Исуф, Джон Аийна, Красимир Станоев, Преслав Йорданов, Владислав Златинов, Мариян Вангелов.