"Пирин" с втора победа от началото на сезона

Снимка: ФК "Пирин"

Орлетата надиграха с 4:1 отбора на "Созопол"

"Пирин" записа втората си победа от началото на сезона след като надигра с 4:1 отбора на Созопол. Головете за благоевградския отбор отбелязаха Конър Хендерсън, Антон Карачанаков, Красимир Станоев и Стилиян Николов. За гостите се разписа Иван Колев.

Домакините можеха да открият резултата още в 39-ата секунда, когато Спас Георгиев центрира в наказателното поле и излезлият от втора позиция Станислав Манолев стреля отблизо, но вратарят Андонов изби над вратата.

В 13-ата минута "Пирин" откри резултата. Конър Хендерсън шутира фронтално срещу вратата, топката се отби в тялото на защитника на гостите Диян Молдованов и влетя в мрежата.

Пет минути преди изтичането на редовното време на първата част Иван Колев се възползва от лошо изчистена топка и изравни резултата с ножичен удар от наказателното поле. Така завърши първата част.

Второто полувреме започна с натиск на „орлетата“ и скоро той даде резултат. Карачанаков се разписа отблизо след успоредно подаване на Спас Георгиев в 47-ата минута. Това е втори гол за Карачанаков от началото на сезона.

Четири минути по-късно Красимир Станоев направи резултата 3:1 с диагонален удар от наказателното поле отдясно, след като бе изведен с хубав пас от Конър Хендерсън. Това бе първи гол за Станоев от началото на първенството.

Само две минути по-късно Стилиян Николов бе изведен сам срещу вратаря от хубав пас на Конър Хендерсън и с хубав финт успя да го преодолее, за да прати топката в мрежата за 4:1. Така защитникът реализира първия си гол от началото на шампионата.

До края на срещата благоевградкият отбор продължи да доминира, но не успя да стигне до нов гол.

Следващият съперник на "Пирин" е "Лудогорец" 2. Мачът е в Разград в петък, 28 август.

ПИРИН: Петров, Бастунов, Исуф, Бодуров-к, Николов, Станоев (85-Златинов), Хендерсън, Карачанаков, Георгиев (81-Аийна), Манолев (81-Алексиев), Йорданов (74-Оукли).

Созопол: Андонов, Петър Кюморджиев-к, Жеков, Молдованов, Димитров, Николов, Стойнов (84-Ферадов), Парашкевов (76-Господинов), Гюзелев (55-Савов), Колев (84-Грозев), Ласков. Съдия: Николай Рамунски Жълти картони: Исуф (П)/ Кюморджиев, Жеков, Гюзелев (С).