ФК "Кюстендил" продължава да бие като гост

Снимка: Infomreja.bg

Разгроми с 0:3 "Перун" Кресна

Трета поредна победа като гост постигна отборът на на ФК "Кюстендил" в мач от Трета Югозападна лига.

На стадиона в Кресна, играчите на Николай Николов се наложиха с класическото 0:3 над "Перун", въпреки че почти през целият двубой играха с човек по-малко.

Още в 12-та минута на кюстендилци останаха с 10 играчи на терена, след като червен картон получи централният защитник Мартин Михайлов.

Въпреки това кюстендилци тотално надиграха съперника, а добрата им игра се увенча с 2 попадения до почивката, дело на Атанас Пенков.

През второто полувреме Ивайло Иванов оформи крайното 0:3.

Успехът изкачи ФК "Кюстендил" от 5-о на 3-то място в класирането с актив от 10 точки, след тимовете на "Миньор" и "Вихрен", които са с по 13 т.

В следващия кръг, на 7 септември, събота ФК "Кюстендил" посреща "Чавдар" Етрополе от 17 часа на Стадион "Осогово".