Испания вкара 7 гола на избраничките на Емил Кърцелски

снимка: ФК Спортика

Националният отбор на България за девойки до 19 години загуби в Каварна с 0:7 от Испания втората си квалификационна среща за Европейското първенство догодина.

След първото си поражение от Финландия българките на практика отпадат от борбата, защото в следващите квалификации продължават първите два отбора от групата. Испанките надиграха категорично нашите девойки.

През първото полувреме иберийките вкараха четири гола, а след почивката още три. Възпитаничките на Емил Кърцелски играха по-организирано от първата си квалификация с Финландия, но разликата в подготовката на съперничките беше очевидна.

През второто полувреме вратарката на България Катрин Златева спаси дузпа, а в последните десетина минути на срещата поне три стопроцентови гола.

В мача играха Веселина Махлиелиева, Вени Дона Сарбинска, Евдокия Попадинова, Виолета Божинова и Даяна Иванова от Спортика Благоевград, но и те не успяха да помогнат за почетна загуба.