Евдокия Попадинова дебютира с поражение в Шампионската лига

снимка: снимка: sportika.dir.bg, архив

Футболният талант от Хаджидимово Евдокия Попадинова записа 88 минути игра при загубата на НСА в квалификационния кръг на турнира на шампионките на Европа. Българският шампион бе разгромен от Спартак Сърбия с 0:7 в първи мач от Група 2.

Двубоите в тази група се играят в Суботица, а останалите съперници на НСА са Шимкент Казахстан и Пярну Естония. Попадинова започна като титуляр за столичанки, въпреки че е собственост на друг български клуб Спортика Благоевград.

По договорка между двата клуба Евдокия ще играе за НСА в този турнир на Шампионската лига. Попадинова игра с номер 2 и получи жълт картон в 55 – та минута, а две минути преди края на мача бе заменена от Кремена Проданова.

За НСА капитанката Силвия Радойска пропусна дузпа в 84 – та минута при резултат 7:0 за Спартак. Днес НСА играе с Пярну Естония, отбор който също започна с поражение.

Евдокия Попадинова е най-обещаващата футболистка в българското първенството и част от националният отбор на страната до 17 години.