Пирин загуби незаслужено в София

Снимка: ОФК "Пирин"

ОФК „Пирин” загуби гостуването си в София на ЦСКА 1948 по особено незаслужен начин. След доста добра колективна игра за “орлетата”, домакините победиха с 2:1, като и двете им попадения оставиха огромни съмнения за редовността си.

В 36-та минута, дебютиращият в професионалния футбол рефер Даниел Краевски измисли дузпа в наказателното поле, която бившето „орле” Гущеров реализира.

В добавеното време на първата част, изчистена топка от домакините попадна отново в Гущеров, като целият отбор на пиринци очакваше флаг за засада,такъв не последва, а нападателят в червено не сгреши останал сам срещу Димитров.

През втората част благоевградчани натиснаха в началото, като създадоха няколко положения. Златинов отбеляза в 65-та с ефектен удар от фаул, като върна надеждите на гостите.

Пиринци хвърлиха доста усилия в нападение, но отново странни отсъждания от главния рефер на няколко пъти прекъсваха атаки за тях.

В следващия мач момчетата на Иван Стойчев и Васил Петров гостуват отново, на един от преките си конкуренти за оставане в групата – Несебър. Двубоят е в събота от 17:00 в морския град.

Пирин: 22. Филип Димитров (вр) – 3. Александър Бастунов, 25. Ахмед Адемов, 19. Мирослав Пушкаров, 29. Милен Стоев, 11. Кирил Мутавджийски, 4. Емил Петров, 27. Ивайло Михайлов, 15. Димитър Благов (к), 14. Кирил Грозданов, 9. Владислав Златинов.

Резерви: 72. Радослав Ангелски (вр) – 7. Веселин Любомиров, 30. Илиян Митрев, 23. Хуан Пабло Гонсалес, 16. Виктор Ергин, 5. Димитър Митев, 26. Любомир Цолев.