Каратеките от КК "Дарис" с 5 медала от Държавното първенство по карате в Нова Загора

Снимка: личен архив
Нова Загора бе домакин на Държавно първенство по карате за девойки и младежи, старша възраст.

Участваха 133 състезатели от 23 клуба. Кюстендилският КК "ДАРИС" се представи с 5 състезатели, които спечелиха  2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала!

В състезателна дисциплина ката, Мирослав Бончев завоюва 3-то място, 16/17годишни. В категория кумите, Доротея Настева се класира на 1-во място - 16/17г.- кат. -48кг., Симеон Стойчев завоюва 1-во място - 18/20г.- кат. -75кг., Цветан Бързашки се класира на 2-ро място- 18/20г.- 84кг. и Вилхем Вилхемов спечели 3-то място- 14/15г.- кат. -63кг.

"Добро представяне, доволен съм от показаната игра, сега предстои за всичките тях Балканско първенство в периода 8 - 10. декември в гр.
Херцег Нови- Черна Гора!", каза треньорът Боби Иванов.