Дупничанинът Кирил Милов се окичи със сребърен медал на Световното първенство по борба в Будапеща

Снимка: личен архив

Дупничанинът Кирил Милов се окичи със сребърен медал на Световното първенство по борба класически стил за мъже в Будапеща, Унгария.

Българин загуби спора за златото в кат. 97 кг. от опитния руснак Муса Евлоев с 2:7, но с представянето си на тепиха той заслужава единствено и само адмирации, и гордост за всички българи. За България Милов донесе четвърти медал и втори сребърен от първенството.

Шампионът Евлоев, който взе среброто от Шампионата на планетата през миналата година, сега показа по- голяма класа от младия Милов и грабна златото. По пътя към финалната схватка Кирил Милова се наложи в полуфиналната схватка руснака Михаил Каджала с 3:0, а преди това записа три победи с технически туш.

В първата си борба 21-годишният Милов победи с 12:4 Тамаш Соос от Словакия. На осминафинала се разправи със световния шампион от 2009-а и представител на домакините Балаш Кис - 9:0. На четвъртфинала пък не остави шансове със същия резултат и на гръка Леократис Кесидис.

Отборът се прибира тази вечер, 29. октомври с полет през Виена в 22,55 часа.