Драматична победа за Септември (Симитли) над Локо (Мз) - 3:2

снимки: infomreja.bg

Септември (Симитли) и Спас Стоименов поеха глътка свеж въздух, благодарение на драматичата победа у дома с 3:2 над Локомотив (Мездра) от 11-ия кръг на „Б“ група.

Два гола за успеха реализира Андон Гущеров (69, 83), а един добави Методи Костов (89).

И двата гола за гостите отбеляза капитанът Николай Цветков (7, 73), като вторият бе от дузпа.

На два пъти домакините бяха догонващи в резултата, след като губеха с 0:1 и 1:2, но успяха да стигнат до 3:2.

Локомотив (Мездра) поведе с гол на Николай Цветков още в 7-ата минута.

Тогава Борислав Балджийски центрира в наказателното поле, където Иван Мишев успя да  стреля, но вратарят Станислав Карадалиев спаси.

Наблизо бе Николай Цветков, който не сбърка при добавката за 0:1.

Симитличани излязоха изключително мобилизирани за второто полувреме и бяха категорично по-добрият отбор.

Футболистите на Спас Стоименов можеха д изравнят още в 46-ата минута, но удар с глава на Илиан Христов срещна гредата.

Така се стигна до  69-ата минута, когато дойде и най-спорното положение в мача.

Тогава домакините получиха право да изпълнят фаул от около 25 метра.

Отсъденият пряк свободен удар бе изпълнен от Андон Гущеров като топката първо срещна лявата греда, след което тупна около голлинията, а накрая удари и дясната греда, за да бъде изчистена от футболист на Локомотив (Мездра).

Страничният рефер обаче прецени, че топката е преминала с целия си обем голлинията и отсъди гол за Септември (Симитли) – 1:1.

Четири минути по-късно мездренци отново излязоха напред в резултата.

Реферът отсъди дузпа за нарушение на Костадин Марков срещу Николай Цветков.

Потърпевшият беше безапелационен от бялата точка – 1:2.

В 83-ата минута Андон Гущеров отново изравни.

След разбъркване в пеналта, той бе най-съобразителен и с крак вкара за 2:2

Победното попадение за домакините падна в 89-ата минута, когато вратарят на гостите Иван Иванов сбърка, топката му бе отнета от Гущеров, който пусна встрани към Методи Костов и за нападателя не беше трудно да прати кълбото в опразнената врата за крайното 3:2 за Септември (Симитли).

Днешния мач пропусна капитанът на домакините Радослав Митревски, който не успя да се възстанови от травмата си.

С успеха Септември (Симитли) събра 13 т., но въпреки това остава в зоната на изпадащите – на 13-о място.

Състав Септември (Симитли): Карадалиев, Марков, Бачев, Богоев (52-Костурков), Карадачки (81-Попвасилев), Христов (76-Ризов), Илиев, Топузов, Гущеров ,Лулейски (к), Костов.

Състав Локо (Мз): Иванов, Георгиев, Василев, Кътов, Павлов, Цветанов, Ганчев, Кисьов (52-Димов), Цветков (к), Балджийски (27-Чаворски), Мишев.

Резултати и класиране след 11-ия кръг в „Б“ група:

Добруджа - Раковски 2011 - 2:0

Ботев (Враца) - Пирин (Благоевград) - 0:1

Септември (Симитли) - Локомотив (Мездра) - 3:2

Верея (Стара Загора) - Созопол - прекратен при резултат 0:0 в 35-ата минута заради лошо време