Снимка: bTV

Цяла България подкрепя Григор Димитров при снощния му мач.

Много статуси във фейсбук с изпълниха с надписи: „Браво, Гришо!“, „Ние сме с теб!“.

Димитров игра в Синсинати с австралиеца Ник Кирьос.

Българинът го победи с 2:0 сета. Това осигури на Григор първи трофей от "Мастърс" турнир и общо седми в професионалната му кариера.

В началото на първия сет на мача двамата нямаха проблеми на свой сервис.

В петия гейм, при 2:2, Кирьос получи точка за пробив, но българинът се справи със ситуацията. Веднага след това пред Димитров се откри шанс да спечели подаването на австралиеца, от което веднага се възползва, за да поведе с 4:2. Григор, макар и трудно, затвърди пробива си, а Кирьос остана в сета при 5:3. Българинът бе безпощаден на свой сервис и спечели гейма на нула, а с това и сета.

В седмия гейм на втория сет Димитров пропусна две възможности да спечели подаването на австралиеца и съперникът му поведе с 4:3. Нов шанс се откри за Григор в 11-ия гейм при резултат 5:5. Този път обаче първата ни ракета не сбърка и поведе с 6:5.

Димитров получи два мачбола на свой сервис, като спечели втория, триумфирайки на турнира в Синсинати.