Децата на „Зона спорт” и „Бузлуджа” изиграха първия си официален мач

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Малките футболисти от отборите на „Зона спорт” и „Бузлуджа” се срещнаха за пръв път като противници на спортния терен. С голямо нетърпение дочакаха първия съдийски сигнал на треньора Пламен Петров-Бързака.

Срещата се проведе в залата на комплекс „Зона спорт”. Изиграха се две полувремена по 15 минути. Отборът домакин се води от треньора Христо Стойковски, който работи с подготвителната група от около година. Треньори на „Бузлуджа” са Светли Горчев и Георги Петров. Много родители наблюдаваха играта на момчетата, даваха съвети и аплодираха изявите им на терена.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, но с две греди и удари покрай вратата. Развръзката стана след почивката. Резултатът бе открит от Християн Христов за отбора на „Бузлуджа” – 0:1. Малко след това, за нарушение бе отсъдена дузпа, реализирана от Стивън Илиев – 0:2. В края на срещата най-малкият на терена – Кристиян Даскалов намали на 1:2, след дузпа в полза на „Зона спорт”.

Малките футболисти се поздравиха за спортменския мач, а публиката бурно подкрепи сърцатата им игра.