България с категорична победа над Русия на игрите в Баку

снимки: CEV.lu

Българският национален отбор по волейбол за жени записа първа победа на Европейските игри в Баку!

Нашите момичета бяха повече от убедителни срещу Русия във втория си мач от Група В, който спечелиха с 3:0 (25:16, 25:22, 25:22).

Двубоят се игра рано тази сутрин в Кристалната зала и продължи 92 минути. Топреализатор в срещата стана Христина Русева, която заби 18 точки (8 блокади, 83% в атака).

На обичайното високо ниво за нашия тим бе и капитанът Елица Василева, която завърши срещата с 15 точки (4 аса, 42% в атака, 52% позитивно и 19% отлично посрещане).

За „сборная“ пък с най-много точки се отличи Дариа Исаева, която реализира 11 (36% в атака).

Статистика от България – Русия 3:0 можеш да видиш тук.

Така преди изиграването на останалите срещи в Група В, състезателките на селекционера Драган Нешич изкочиха на първото място с 4 точки.

В следващите два мача от днешната програма Хърватия среща Холандия, а Сърбия играе срещу Германия.

Ето какво каза селекционерът на жените Драган Нешич пред официалния сайт на БФВ volleyball.bg след успеха:

"Поздравявам момичетата за играта! Направихме много добър мач срещу Русия. Доминирахме със силен сервис, което ни позволи да имаме добра организация на блокада. Христина Русева записа много сериозен мач, като отбеляза 8 точки от блокада.

Изключително съм доволен от двете разпределителки. Петя Баракова влезе в труден момент във втория гейм, когато изоставахме в резултата и спомогна за обрата. Лора Китипова се завърна в третата част, отново във важен момент и допринесе за чистата победа. И двете свършиха отлична работа.

Като цяло съм изключително доволен от състезателките, защото те подходиха мотивирано, показаха сериозно отношение към мача и високо ниво на игра".